PROMOCJE
Mus NATTURELLY Jagoda - 500ml
Mus NATTURELLY Jagoda - 500ml
31,50 zł 29,00 zł
szt.
Cukrzyca

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna XX i XXI wieku

Współcześnie cukrzyca jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń, z którym zmagają się pacjenci w Polsce jak i na świecie. Obecnie chorych na cukrzycę jest ponad 60 milionów ludzi. Cukrzyca jest jednym z tych schorzeń, której przebieg choroby zależny w dużej mierze od nas samych.

Zdrowy tryb życia jako metoda leczenia i kontroli cukrzycy jest podstawowym zaleceniem dla wszystkich chorych na cukrzycę. Jako zdrowy styl życia rozumiane jest miedzy innymi utrzymanie właściwej masy ciała, zdrowa dieta, regularny wysiłek fizyczny, oraz unikanie tytoniu i alkoholu

Jagoda Czarna a Cukrzyca

Jagoda czarna dziko rosnąca zawiera w sobie wiele dobroczynnych składników odżywczych i witamin. Działania składników jagody czarnej nie powinno się analizować oddzielnie (antocyjany, flawonole, kwas chlorogenowy itd.). Część naukowców patogenezę rozwoju Cukrzycy upatruje w dysbiozie jelitowej polegającej na zaburzeniu równowagi w jelitach, czyli ilości, składu i funkcjonowania mikroflory jelitowej.

W tym sensie, cukrzyca może być klasyfikowana jako dysbiotyczna.

Nadmiar glukozy stymuluje szybki rozwój patogennej mikroflory w jelitach. Opierając się na dysbiotycznym modelu cukrzycy, zapobieganie przewlekłych powikłań cukrzycy możliwe jest poprzez przywrócenie normalnej flory jelitowej, czyli ograniczenie rozwoju patogennych bakterii.

Owoce jagody czarnej korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, czyli ograniczają nadmiar glukozy jako katalizatora rozwoju patogennej mikroflory.

 

*Z raportu Nr. 067 (2012.01.03) badań leczniczo-profilaktycznych działaniach pasty z jagody czarnej przy cukrzycy eksperymentalnej.

Dlaczego Pasta LiQberry

Owoce jagody czarnej dostarczają wielu cennych witamin a w związku z korzystnym wpływem na poziom glukozy mogą być spożywane przez osoby chore na cukrzycę

Spróbuj pastę LiQberry z jagody czarnej i dołącz do tysięcy zadowolonych konsumentów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl